https://codeengineers.com/pl/definition/109-x-x-10-3/Maskowanie-austria-w-austrii-google.at-linz
jeśli szukasz modnych bagazy i toreb damskich, zajrzyj do nas. - torby do 150 zlotych - tanie bagaze i torby damskie w szokujacych cenach.
https://twitter.com/agamal2233/status/623839375214907392 fornir tanie płyty meblowe cennik Fornir oferowany przez www.centrumdrewnaioklein.pl to gwarancja zadowolenia. Nasze produkty prezentują świetną jakość w korzystnych cenach – zapraszamy do zakupu!
http://vivazip.pl/rzepy/ rzepy Taśma rzep używana w butach i nie tylko. Zapytaj o cenę.          https://lulany.pl/akcesoria-sportowe/     https://maniolo.pl/2pc-zatapialne-led-przyczepy-swiatla-tylne-12v-3-in1-neon-efekt-aureoli-tylny-hamulec-stop-wlacz-swiatlo-sekwencyjne-przeplywajace-sygnal-swietlny/

Warszawa – daj się skusić! Krótki przewodnik na weekendowy wypad

Warszawa to niezwykłe miasto o pięknej historii, które potrafi zachwycić każdego. Mimo że na co dzień kojarzy się z międzynarodowymi korporacjami, zabieganiem i pieniędzmi, to jak najbardziej warto poznać jej milsze oblicze. Warszawa na weekend? Jak najbardziej!

W trakcie wycieczki na dwa, trzy dni niemożliwe jest poznanie całego miasta, ale dzięki dobrej komunikacji, jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że uda Ci się bardzo dużo zobaczyć. Turyści mają do dyspozycji komunikację miejską, która umożliwia podróżowanie w przystępnych cenach dzięki biletom dobowym. Jeśli odwiedzamy Warszawę latem, możemy przerzucić się na rowery miejskie – podróż w taki sposób będzie dodatkową atrakcją. Kolejną alternatywą, będzie zamówienie taxówki, dzięki której szybko i wygodnie przemieścisz się z punktu A do punktu B.

Szybki program zwiedzania warto rozpocząć na Starym Mieście pod Kolumną Zygmunta. Tutaj można podziwiać Pałac Królewski, Archikatedrę Św. Jana Chrzciciela. Dodatkowe wrażenie na turystach robią zabytkowe kamienice oraz pozostałości murów miejskich. Bardzo ciekawą opcją w tej okolicy będzie też odwiedzenie zapiecka, czyli miejsca gdzie niegdyś znajdowały się piece do pieczenia chleba albo do wypalania wapna. Dziś mieści się tam popularna Galeria Sztuki Współczesnej Zapiecek. Kolejnym ważnym punktem będzie ulica Piwna o długości 250 metrów. To właśnie tutaj w XVII wieku mieszkał Antonii Magier, znany fizyk i astronom. Na poddaszu miał swoją pracownię oraz obserwatorium, co na tamte czasy stanowiło miejski ewenement. Kolejnym miejscem, które pamięta czasy świetności miasta, są Łazienki Królewskie. Warto urządzić sobie spacer po tym rozległym parku.
Jeśli chodzi o historię współczesną, to ważnym punktem zwiedzania będzie Muzeum Powstania Warszawskiego. Obiekt ten jeszcze przed 10 laty był najnowocześniejszym muzeum w Europie Środkowej, które podczas tworzenia ekspozycji wykorzystywało nowatorskie rozwiązania.

Z takim programem zwiedzania na weekend poznasz przyjaźniejszą stronę Warszawy. Na pewno warto rozważyć choć raz taką opcję wypadu do stolicy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *