PORTALE PARTNERÓW

Skuteczne sposoby na katar u dziecka

Nic nie budzi większego niepokoju u rodziców jak katar u dziecka. Wiecznie zasmarkana i wycierająca czerwony nosek pociecha męczy się z tego typu doznaniami. Na szczęście, są proste sposoby zwalczania tej dolegliwości.

Katar co do zasady można podzielić na dwie kategorie – wirusowy i bakteryjny.  Ten pierwszy charakteryzuje się tym, że jest łagodniejszy w swojej formie i łatwiej można go wyleczyć. W bakteryjnej formie katar może bardzo szybko przenieść się na gardło, oskrzela i zatoki.

Kiedy pojawia się katar u dziecka, to trzeba bardzo rozważnie działać w trakcie leczenia. W szczególności, jeśli dziecko jest małe, gdyż podanie kropli jest bardzo utrudnione. W takim wypadku należy podać pacjentowi specjalny roztwór z soli fizjologicznej, która jest najlepiej dostosowana do potrzeb najmłodszych. Kiedy wydzielina jest odpowiednio rozcieńczona, można pomóc dziecku wypróżnić nosek aspiratorem. Warto też pamiętać, że przewody oddechowe u dziecka są zdecydowanie krótsze i infekcja może szybciej przenosić się w inne miejsca. Zadania związanego z leczeniem nie ułatwia fakt, że organizm jest już osłabiony. Dlatego trzeba działać szybko – pomocne będzie podawane dużej ilości płynów i dostarczanie świeżego powietrza.  Ponadto warto wprowadzić środki przeciwzapalne, które mają bardzo pozytywny wpływ na śluzówkę.

W trakcie leczenia kataru u dziecka warto też zmodyfikować dietę.  Przede wszystkim należy odstawić krowie mleko i cukry, gdyż z tych produktów zarazki najchętniej czerpią swoje składniki odżywcze.  Zdecydowanie lepiej jest stosować profilaktykę, niż leczyć. Dlatego w miarę możliwości podawaj codziennie dziecku szklankę wody z cytryną oraz miodem. Taki napój będzie mieć bardzo pozytywny wpływ na odporność.

Te kilka podpowiedzi może mieć bardzo dobry wpływ na stan zdrowia malucha. Dzięki temu będziecie mogli lepiej spędzać czas, bez potrzeby zamartwiania się o ciągły katar. Przekonaj się sam, jak prosto możesz zadbać o zdrowie dziecka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *