PORTALE PARTNERÓW

Diagnostyka zgryzu – zadbaj o uzębienie!

Nie od dziś wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Ta stara prawda dotyczy także naszych zębów. Najważniejsze jest to, aby odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej, a także udawać się na regularne wizyty do stomatologa. Zajmie się on wówczas diagnostyką zgryzu, sprawdzając, czy w naszych zębach oraz ich tkankach nie toczą się stany zapalne.

Na czym polega prześwietlenie szczęki?

Prześwietlenie szczęki to obecnie jedno z podstawowych badań diagnostycznych, pozwalających na ocenę kondycji zębów i dziąseł czy wykrycie wad zgryzu. Badanie jest bezbolesne i trwa zaledwie chwilę. Pacjent musi stać nieruchomo, podczas gdy dookoła jego głowy kręci się urządzenie, które wykonuje zdjęcie. Niektóre osoby obawiają się, że badanie powoduje dużą dawkę szkodliwego promieniowania. Tak naprawdę jest ona jednak minimalna, a zdjęcie i tak cechuje się wysoką jakością. Stomatolog może zlecić prześwietlenie szczęki z różnych powodów np. przed ekstrakcją ósemki, kiedy istnieje konieczność leczenia kanałowego czy wszczepienia implantów. Zdjęcie pomoże mu odpowiednio dobrać metody leczenia i narzędzia pracy.

Gdzie wykonać prześwietlenie szczęki?

Diagnostyka zgryzu oferowana jest przez każdy profesjonalny gabinet stomatologiczny. Bez odpowiedniej diagnozy nie ma mowy o skutecznym leczeniu. Specjaliści korzystają jednak z różnych sprzętów. Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą wybrać się do stomatologa z gabinetu Dentyści pod 1. Placówka posiada wysokiej jakości sprzęt jakim jest tomograf stomatologiczny MayRay Hyperion X5 3D. Pozwala on na wykonanie aż pięciu równoległych pantomogramów w czasie jednego badania. Nie powoduje to zwiększania dawki promieniowania, a samo prześwietlenie trwa zaledwie kilka sekund. Ten sprzęt nowej generacji sprawia, że diagnostyka zgryzu przebiega sprawnie i z najwyższą dokładnością. Pomaga ona na ustalenie właściwego programu leczenia. Specjaliści z Gabinetu pod 1 to profesjonaliści, którym warto zaufać. Więcej o metodzie można przeczytać na https://www.dentyscipod1.pl/oferta/diagnostyka/.

Obecnie diagnostyka stomatologiczna stoi na wysokim poziomie. Nic dziwnego, że renomowane kliniki i gabinety inwestują w najnowszej klasy sprzęt. To właśnie dokładnie ustalenie przyczyn problemu pomaga w odpowiednim dobraniu metod leczenia. Warto więc udać się do gabinetu, który gwarantuje szybki i precyzyjny sposób diagnozy. Z dużym prawdopodobieństwem trzeba liczyć się z koniecznością prześwietlenia szczęki. Badanie trwa jednak bardzo krótko i jest bezpieczne.