artykuł seo zdrowie i styl życia - uni-life - Portal o zdrowym stylu życia – uni,life.pl! Zbiór artykułów i pomysłów, jak zadbać o siebie i najbliższych! Przystępne treści, które pomogą Ci wcielić zmiany w codzienności! Poczuj się lepiej przy pomocy naszych treści!
Solidne meble na zamówienie, zapraszamy! meble na zamówienie Radomsko Twój dom, Twoje meble na wymiar - Rafka Meble, zapraszamy! Interesują Cię niebanalne rozwiązania? Rafka Meble oferuje meble na zamówienie – Radomsko i okolice. Jeśli chcesz cieszyć się meblami własnego pomysłu zapraszamy do nas! Na pewno Cię nie zawiedziemy!
Tanie akcesoria samochodowe dostępne do aut wielu marek. Sprawdź i zamów. samochodowe akcesoria Akcesoria samochodowe do każdego modelu auta. Nasza oferta spełni oczekiwania nawet wymagających klientw. Każde auto będzie wyglądało lepiej zaopatrzone w akcesoria samochodowe. Zamów coś dla siebie.      wysokie buty sportowe męskie

Charakterystyka astygmatyzmu

Astygmatyzm to bardzo często występująca wada wzroku — soczewki lub rogówki całego oka. Cechuje ją zaburzona symetria obrotowa oka. Astygmatyzm występuje, wtedy gdy oko ma większą szerokość niż wysokość i soczewka zamiast rogówki skupia światło w okrągłym obszarze siatkówki. Efektem jest nieostry i rozmazany obraz. Astygmatyzm może powodować złe obraz na różnej odległości. Jest to wada, która objawia się w różnym wieku i często towarzyszy jej nadwzroczność, albo krótkowzroczność.

 

Podstawowe informacje o tej wadzie

Astygmatyzm (https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/astygmatyzm) objawia się nam zamazanym widokiem, zwłaszcza wtedy, gdy próbujemy skupić wzrok na obiektach, które są umiejscowione w naszej oddali. Jako przykład można podać tutaj znaki drogowe albo czytanie. Bardzo ważne jest to, aby korygować tę wadę — gdy tego nie zrobimy, będzie nam doskwierał ból głowy i ogólne zmęczenie organizmu. W medycynie wyróżniamy dwa rodzaje tej bardzo popularnej wady. O astygmatyzmie regularnym mówimy wtedy, gdy w jednym przekroju ma inną krzywiznę niż w drugim. Z kolei astygmatyzm nieregularny, który występuje znacznie rzadziej, charakteryzuje się bardzo nieregularnym kształtem rogówki. Wystąpienie takiej wady może być związane z różnymi urazami oka, a nawet schorzeniami rogówki.

 

Jak sobie pomóc?

Na szczęście korygowanie astygmatyzmu jest aktualnie o wiele prostsze niż wcześniej. Na rynku znajdziemy soczewki Acuvue, których noszenie pozwala nam zapomnieć o posiadaniu tej wady. Ważne jest, aby wybrane przez nas soczewki kontaktowe posiadały stabilną konstrukcję. Nie mogą się przemieszczać ani obracać, nawet wtedy, gdy prowadzimy bardzo aktywny tryb życia. Niestety nawet najmniejsze zmiany położenia mogłyby sprawić, że obraz znowu jest niewyraźny.

 

Soczewki kontaktowe Acuvue, które zostały stworzone do korygowania astygmatyzmu, posiadają unikalną technologię ASD, która zapewnia nam doskonały i przede wszystkim niezakłócony wzrok, nawet podczas całodniowego noszenia. Soczewki kontaktowe są niezwykle wygodnym i niezawodnym rozwiązaniem, nawet podczas tak poważnych wad, jak astygmatyzm. Przede wszystkim doskonale korygują naszą wadę, a dodatkowo są wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Aplikacja soczewek jest niezwykle łatwa, a dobrze dobrane soczewki nie przemieszczają się w ciągu dnia i pozwalają pacjentowi o nich zapomnieć. W zależności od preferencji możemy zdecydować się albo na soczewki jednodniowe, albo np. na takie, które nosi się przez dwa tygodnie. Soczewki są o wiele praktyczniejszym rozwiązaniem niż okulary, które często przeszkadzają nam podczas codziennych spraw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *