Rozmiar pierścionka zaręczynowego – podpowiadamy, jak dobrać

Zaręczynowy pierścionek pójdzie w życie razem z Waszym przyszłym małżeństwem. Będzie obiektem zachwytu i symbolem Waszego uczucia. Zadbaj o to, by jego wzór i kształt pasował do osobowości Twojej ukochanej, a rozmiar do serdecznego palca jej prawej dłoni.

Jak dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

W tym podniosłym momencie ważne jest, aby pierścionek nie był zbyt mały lub za luźny. Jest kilka sposobów na to, by nie popsuć magii tej chwili. Dowiedz się, jaki rozmiar pierścionka potrzebny jest dla Twojej wybranki. Pomyśl wcześniej, czy chcesz, aby Twoje zaręczynowe plany pozostały absolutną niespodzianką.

Rozmiar pierścionka chcę dobrać w tajemnicy

Jeżeli Twoja ukochana nosi inny pierścionek na serdecznym palcu, zdobądź ten pierścionek na moment i zmierz suwmiarką jego wewnętrzną średnicę. Możesz go także zabrać do jubilera i poprosić o określenie rozmiaru. Pamiętaj: samodzielnie nie dokonuj pomiaru linijką, nie rób odcisku w plastelinie, ani nie mierz, na który Twój palec pierścionek się zmieści. To zupełnie chybione sposoby.

Podzielę się tajemnicą z rodziną i przyjaciółmi

Jeżeli podzieliłeś się swoimi zamiarami z bliskimi Twojej ukochanej, poproś ich o pomoc. Niech wezmą udział w pozyskaniu rozmiaru pierścionka. Jak? To oni mogą dla Ciebie zmierzyć średnicę, lub po cichu zlecić to jubilerowi. Mogą także wybrać się z Twoją przyszłą narzeczoną na babskie zakupy i w ramach dobrej zabawy poprzymierzać kilka pięknych okazów. Mimochodem pozyskają tę kluczową dla Ciebie informację.

A jeśli jednak coś pójdzie nie tak?

Może się zdarzyć, że z jakichś powodów pierścionek nie leży idealnie. Co wtedy? W dobrym sklepie jubilerskim będziesz mógł bezpłatnie poprosić o jego korektę, lub wymianę na inny rozmiar. Najważniejsza jest jednak sama atmosfera zaręczyn – tej nie da się zamienić ani powtórzyć.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *