pozycjonowanie Legionowo - netnetowy opinie - Ważne jest, aby prowadzić badania rynku i analizować konkurencję, aby znaleźć unikalne sposoby dotarcia do klientów i wyróżnić się na tle innych firm.

AdBlue – co to jest i co warto o nim wiedzieć

AdBlue jest to płyn, który oczyszcza spaliny. Nie jest to dodatek do paliwa, a płyn, który miesza się ze spalinami. AdBlue ma osobny zbiornik, zwykle rozpoznać go można po niebieskiej nakrętce. Znajdować się może obok wlewu paliwa, pod maską lub w bagażniku.

 

AdBlue – skład

 

AdBlue nie jest, jakby mogło się wydawać, koloru niebieskiego. Jest on bezbarwny i nietoksyczny, a w jego skład wchodzi mocznik oraz woda demineralizowana.

A jak działa AdBlue?

Niewielka ilość AdBlue wtryskiwana jest do układu wydechowego do spalin. Pod wpływem wysokiej temperatury i mocznika szkodliwe tlenki azotu zmieniają się w dwutlenek węgla i amoniak.

Spaliny trafiają do układu selektywnej redukcji katalitycznej, w którym większość tlenków azotu zmienia się w azot i wodę.

 

AdBlue – w jakich autach jest stosowany

 

Bardzo dużo diesli zarejestrowanych po 2015 r. jako nowe auta korzysta właśnie z technologii AdBlue. Są to w większości takie marki jak: Audi, Skoda, Peugeot, Jaguar, BMW, Mercedes, Volkswagen, Seat, Citroen.

Producenci często też umieszczają już w nazwie silnika wskazówkę o konieczności korzystania z AdBlue — np. BlueHDI, SCR.

AdBlue – gdzie go kupić?

Zdarza się, że na niektórych stacjach można zatankować AdBlue jak normalne paliwo. Poza tym występuje również w gotowych opakowaniach i oprócz stacji benzynowych można go kupić także w sklepach motoryzacyjnych, hipermarketach czy internecie.
AdBlue jest ogólnodostępny w pojemnikach o różnej pojemności. Mniejsze butelki mają specjalnie zaprojektowany wlew, który zabezpiecza przed przypadkowym rozlaniem płynu.

 

Popularne tagi: adblue , adblue Piotrków Trybunalski , adblue cena , adblue 1000l cena , tanie adblue