Instruktor siłowni kurs Wrocław – gdzie i za ile ukończysz takie szkolenie?

Szkolenie na instruktora siłowni cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób, którzy chcą przekuć swoje zamiłowanie do sportu w sposób na zarabianie i życie. Jeśli i Ty chciałbyś spróbować swoich sił w tym zawodzie, sprawdź jakie wymagania musisz spełnić oraz gdzie zrobić kurs na instruktora siłowni.

Instruktor siłowni – wymagania

Aby wykonywać zawód instruktora siłowni tak naprawdę nie musimy posiadać żadnych formalnych kwalifikacji. Jeszcze kilkanaście lat temu zanim weszła ustawa deregulacyjna przepisy przewidywały konieczność ukończenia studiów wyższych na specjalizacji instruktor siłowni. Obecnie wystarczy odpowiedni kurs, na którym zdobędziemy niezbędną wiedzę w zakresie technik ćwiczeń, przygotowywania układów choreograficznych i zestawów ćwiczeń dostosowanych do charakteru zajęć i predyspozycji klientów siłowni. W pracy instruktora siłowni równie cenne jak wiedza i doświadczenie będą odpowiednie predyspozycje. I nie tyczy się to oczywistych predyspozycji zdrowotnych oraz sprawności fizycznej. Osoba chcąca wykonywać ten zawód musi również posiadać odpowiednie zdolności interpersonalne. Liczyć się będzie przede wszystkim miłe usposobienie, cierpliwość, łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz otwartość. Jeśli nie brakuje Ci tych cech to instruktor siłowni kurs Wrocław to idealna propozycja dla Ciebie.

Instruktor siłowni kurs Wrocław – gdzie zdecydować się na taki kurs?

Decydując się na kurs instruktor siłowni warto brać pod uwagę tylko sprawdzone ośrodki sportowe, zajmujące się organizację takich kursów od lat. Godnym polecenia ośrodkiem,  spod którego skrzydeł wyszło wielu utalentowanych instruktorów jest Wydział Edukacji Sportowej z Wrocławia. Średnia cena takiego kursu to 1250 zł.