Jak pielęgnować brodę?

Długa broda u mężczyzny z pewnością jest tym akcentem, który przyciąga uwagę innych osób. Nie da się ukryć, że brodacze wzbudzają pewien zachwyt w oczach kobiet, a także nutkę zazdrości u innych mężczyzn. Jest to bardzo oryginalny element wizerunku, który dodaje powagi i męskości. Jednak aby broda była tym, co sprawia, że mężczyzna jest znacznie bardziej przystojny i elegancki, należy ją odpowiednio pielęgnować. Bez tego broda stanie się sucha, zniszczona i szorstka w dotyku. Warto więc zastosować się do kilku ważnych zasad, a pielęgnacja brody szybko przyniesie olśniewający efekt.

 

Czystość

Brodę należy przede wszystkim regularnie myć. Podobnie, jak włosy na głowie, broda przesiąka nieprzyjemnymi zapachami, zbiera kurz i przetłuszcza się. Dodatkowo gromadzą się w drobinki jedzenia i inne zanieczyszczenia. Aby broda wyglądała schludnie, należy więc codziennie ją myć, przy użyciu odpowiednio przeznaczonych do brody preparatów. Sklep Barbersupply oferuje różne rodzaje szamponów do brody. Zawierają one naturalne składniki myjące, dzięki czemu nie powodują podrażnień skóry. Specjalne ekstrakty nie tylko oczyszczają, ale również odżywiają brodę i skórę, a także łagodzą ewentualne stany zapalne. Taki szampon przyspiesza ponadto porost włosów, co ma duże znaczenie dla Panów chcących jak najszybciej posiadać długą, elegancką brodę. Szampony do brody różnią się od tradycyjnych szamponów do włosów przede wszystkim konsystencją — jest ona dużo lżejsza, dzięki czemu łatwo go spłukać, a broda po umyciu świetnie się układa.

 

Czesanie

Jest to bardzo ważny element pielęgnacyjny. Do brody przeznaczona jest specjalna szczotka, tzw. kartacz. Pozwala ona nie tylko na dokładne rozczesanie splątanych włosków, co zapewnia ich lepsze układanie się, a więc łatwiej nadać brodzie pożądany kształt, ale również usuwa martwy naskórek, przyspiesza produkcję sebum i poprawia ukrwienie skóry pod brodą. Dzięki temu broda zyskuje większy połysk i miękkość, ponieważ jest lepiej odżywiona, a także szybciej rośnie.

 

Nawilżanie i odżywianie

Pielęgnacja brody nie kończy się na jej myciu i czesaniu. Aby sprawić, że będzie ona w jeszcze lepszej kondycji, warto sięgnąć po różnego rodzaju odżywki, olejki i balsamy. Są to kosmetyki, które zmiękczają zarost, oraz niwelują szorstkość i suchość brody. Jest ona przyjemna w dotyku, co ma szczególne znaczenie dla partnerek brodaczy, miękka, i odpowiednio nawilżona. Suchy zarost bowiem nie tylko swędzi, ale również nieelegancko wygląda.

 

Podcinanie brody

Jest to bardzo ważny zabieg pielęgnacyjny, ponieważ wzmacnia włoski. Odpowiednio przycinając brodę, nadamy jej dokładnie taki kształt, jaki chcemy. Można podcinać brodę samemu, jednak należy zaopatrzyć się w profesjonalne nożyczki do brody i trymer. Jak bowiem każdy brodacz wie, brodę skracamy jedynie odrobinę, dlatego nie warto ryzykować utraty pięknego kształtu.

 

Zdrowy styl życia

Pielęgnacja brody nie kończy się na zastosowaniu odpowiednich kosmetyków i poświęceniu czasu na zadbanie o samą brodę. Jak powszechnie wiadomo, na stan włosów, a więc również zarostu ma wpływ przede wszystkim sposób odżywiania się. Warto dostarczać organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych, czyli pełnowartościowego białka, zdrowych, nienasyconych tłuszczy roślinnych, węglowodanów złożonych oraz kompletu witamin i minerałów. Należy oczywiście unikać żywności wysoko przetworzonej, zawierającej znaczne ilości cukru, białej, rafinowanej mąki, szkodliwych tłuszczy trans, a także sztuczne barwniki, konserwanty, spulchniacze i polepszacze smaku. Nasz organizm z pewnością odwdzięczy się za to piękną, miękką i należycie odżywioną brodą. Wszelkie kosmetyki do pielęgnacji brody kupią Państwo w sklepie Barbersupply: https://barbersupply.pl/cat-pol-1214553888-BRODA-I-WASY.html