Peruki naturalne – tajna broń w walce o piękny wygląd

Utrata włosów jest poważnym problemem nie tylko negatywnie oddziałujący na prezencję, ale przede wszystkim destrukcyjnie wpływającym na pewność siebie i samopoczucie. Osoby cierpiące na choroby objawiające się patologicznym wypadaniem włosów nie są pozostawione same sobie. Nieocenioną pomocą w walce o szczęśliwe życie są nowoczesne peruki naturalne.

Peruki naturalne – drugie włosy

Jeszcze do niedawna osoby borykające się z przykrymi skutkami leczenia chorób nowotworowych, bliznami pooparzeniowymi, łysieniem i poważnymi schorzeniami dermatologicznymi ukrywały swój defekt za chustkami. Dzisiaj, dzięki nowoczesnym perukom, życie z łysiną jest znacznie prostsze.

Wysokiej jakości peruki naturalne wiernie imitują wyrastające z głowy włosy. Na rynku dostępne są modele tkane z włosów różnego pochodzenia – chińskiego, indyjskiego, europejskiego oraz słowiańskiego. Dla firm perukarskich szczególnie cenne są te ostatnie. W przeciwieństwie do sztywnych, ciemnych włosów, delikatne pukle słowiańskie nie muszą być poddawane dekoloryzacji, która negatywnie wpłynęłaby na ich stan. W efekcie peruki z dziewiczych, słowiańskich włosów charakteryzują się wysokim połyskiem, miękkością oraz wytrzymałością.

Producenci peruk dbają o najmniejsze detale. Dzięki podstawom z cienkiego tiulu lub mikroskóry, peruki doskonale zlewają się z głową w taki sposób, że dostrzeżenie ich brzegu jest niemal niemożliwe. Efekt potęguje staranne wykończenie (szczególnie dużą popularnością cieszą się modele typu lace front gwarantujące efekt tak zwanego „naturalnego czoła”). Idealnie dopasowana, przylegająca do głowy fryzura nie zsuwa się i nie zmienia swojej pozycji przez cały aktywny dzień.

Hollywoodzkie fale, elegancki kok, swobodny kucyk…

Wymieniając walory peruk naturalnych, nie sposób nie wspomnieć o ich uniwersalności. Pasma naturalnego pochodzenia mogą być dowolnie stylizowane, co pozwala na kreatywne dopasowywanie fryzury do danej okazji i ubioru.