PORTALE PARTNERÓW

Kurs instruktora fitness Wrocław — jak przebiega?

Świadomość Polaków na temat zdrowia rośnie z roku na rok. W konsekwencji sięgają po jedzenie lepszej jakości oraz chętniej ćwiczą, wzrasta więc popularność zajęć fitness.

Jednak dla większości ludzi aktywność fizyczna jest czymś wyczerpującym, ale treningi prowadzone przy muzyce i przez wykwalifikowane osoby, mogą być znacznie prostsze i ciekawsze.

Jeśli kochasz sport, masz w sobie duże pokłady cierpliwości i pozytywnej energii, przekonaj się, jak połączyć miłe z pożytecznym. Weź udział w szkoleniu i zobacz jak łatwo zostać licencjonowanym instruktorem. WES — kurs instruktora fitness Wrocław.

Instruktor fitness kurs – dlaczego warto?

Jeżeli chcesz zostać instruktorem fitness, który odnosi sukcesy i czerpie satysfakcję z wykonywanej pracy, musisz się szkolić. Plany treningowe, a także podstawowe informacje z zakresu dietetyki, suplementacji czy układów choreograficznych to sztuka oparta na merytorycznej wiedzy. Bez doskonalenia umiejętności w branży fitness ani rusz!

Zacznijmy jednak od początku. Chcąc pracować w charakterze trenera, przede wszystkim musisz mieć w sobie pasję do sportu, a także wyróżniać się dobrą kondycją fizyczną. Warto jednak wiedzieć, że praca ta nie opiera się jedynie na umiejętnościach sportowych. Ważne jest także posiadanie zdolności interpersonalnych, które sprawią, że będziesz w stanie nawiązać kontakt z klientem i spełnić jego oczekiwania. Instruktor powinien być również osobą, która zachęca innych do pracy na sobą i własną postawą, motywuje do nieustannego działania. Kurs na instruktora fitness jest sposobem na to, by nauczyć się, jak tworzyć kontakt z klientem, a także, co jest najważniejsze w tej pracy.

Instruktor fitness – czego się nauczysz?

Na kursie nauczysz się przede wszystkim, jak być dobrym instruktorem. Dowiesz się, w jaki sposób tworzyć własną choreografię oraz jak dopasować ćwiczenia do rytmu muzyki. A co najważniejsze, poznasz tajniki dobierania obciążenia do możliwości klienta, tak, by nie doprowadzić do kontuzji podczas ćwiczeń.