Jakie oleje do do silników czterosuwowych?

 

Oleje do do silników czterosuwowych

 

Jeśli chodzi o utrzymanie dobrego i płynnego działania silnika, musisz upewnić się, że używasz wysokiej jakości oleju silnikowego. Niewłaściwy olej może po prostu spowodować przedwczesną awarię silnika – a przy złej konserwacji istnieje szansa, że nawet gwarancja na silnik Cię nie uratuje. Z tego powodu musisz upewnić się, że kupujesz tylko najlepsze oleje do do silników czterosuwowych.

Jak w ogóle zacząć wybierać dobrą markę? Ropa to tylko ropa, prawda? Wszystkie typy powinny działać. Cóż, to nie do końca prawda. Wybór oleju, może być tak samo mylący, jak wybór odpowiedniej farby do pomieszczenia, wybór jest tak duży, że może być trudno nawet wiedzieć, od czego zacząć szukać.

W silniku czterosuwowym należy używać oleju do silników czterosuwowych 10W30 (lub 10W40) lub oleju SAE 30, chyba że instrukcja obsługi mówi inaczej. Do niektórych silników będzie można użyć syntetycznego oleju 5W30, który jest idealny, jeśli używasz silnika w niższych temperaturach. Standardowym olejem zalecanym dla większości czterosuwowych silników jest specyficzny olej do 4-suwów 10W30. Sklep SPECOL oferuje duży wybór olejów tego typu, na przykład Spec Moto 4T semisynthetic 10W30, 10W40 półsyntetyczny olej zalecany do jednośladów, zapewnia wysokie osiągi oraz jest ochroną przed korozją dla silnika. Istnieje szereg czynników, które wpływają na to, jakie rodzaje oleju może przyjmować Twój silnik, warto zwrócić na nie uwagę

 

Dlaczego silnik potrzebuje oleju

 

Silnik potrzebuje oleju, aby działać i zapewniać początkową moc, zapewnia to, że wszystkie części działają prawidłowo i zasadniczo zapewnia, że silnik wytwarza energię do działania. Dlatego, jeśli chcesz uzyskać optymalną wydajność i długowieczność, musisz użyć najbardziej odpowiedniego oleju, jaki jest dostępny. Cena nie powinna być w tym decydującym czynnikiem, ale raczej wybierz konkretny rodzaj lub markę oleju, którego powinieneś użyć, ponieważ nie wszystkie oleje są takie same. Marka to coś, co jest zaskakująco bardzo ważne, jeśli chodzi o olej silnikowy, możemy zapewnić, że uznana marka charakteryzująca się produkcją wysokiej jakości oleju jest niemal gwarantem dobrego wyboru. Dzieje się tak dlatego, że stosunkowo nieznana marka używająca oleju niskiej jakości może potencjalnie uszkodzić silnik, a koszt naprawy lub wymiany będzie znacznie wyższy niż w przypadku korzystania z ugruntowanej marki od samego początku.