Fotel gamingowy – zdrowy wybór czy zwykła zachcianka

W dzisiejszych czasach wiele osób inwestuje w fotele do gier, inni zastanawiają się, czy nie jest to zwykły chwyt reklamowy. Czy fotel gamingowy jest koniecznością? Cóż, jeśli chcesz poprawić swoją postawę lub złagodzić ból pleców, fotel do gier jest dobrą opcją. Oferują wiele niesamowitych korzyści.

 

Jak pomagają fotele do gier?

Fotele gamingowe są zaprojektowane inaczej niż np. krzesła biurowe. Mają ergonomiczną konstrukcję, która wspomaga długie siedzenie. Nawet jeśli inne krzesła są mocno wyściełane, nie sprawią, że poczujesz się tak samo, jak fotel do gier. Zapewniają pełne podparcie dolnej części pleców, bioder, górnej części pleców, ramion, szyi i głowy.

 

Niebezpieczeństwa związane ze złą postawą

Dobrze zbudowany fotel do gier nie tylko pomaga zmniejszyć ból pleców, ale także pomaga poprawić postawę. Większość graczy odczuwa ból pleców z powodu swojej ignorancji. Jeśli masz złą postawę, narządy wewnętrzne, kości i mięśnie są zawsze w niewłaściwej pozycji. Wywiera to większy nacisk na ścięgna i mięśnie. Mięśnie się męczą, słabną i tracą właściwości stabilizacyjne.

 

Zła postawa wpływa na wszystkie aspekty twojego zdrowia. Powoduje bóle głowy, problemy trawienne oraz ogranicza przepływ tlenu i krwi. Poza tym ci, którzy spędzają więcej godzin przy komputerach, zgłaszają zwiększoną depresję i niski poziom energii. Wynika to z tego, że przygarbienie powoduje zwężenie i ściśnięcie ciała, co ogranicza przepływ krwi do mózgu.

 

Pożegnasz się z tymi wszystkimi problemami, jeśli użyjesz odpowiedniego fotela. Gdy twoje ciało będzie wyprostowane i w odpowiedniej pozycji, obciążenia zostaną zdjęte, co oznacza, że ​​nie będziesz odczuwał niedogodności i bólu.

 

Jakie są zalety foteli do gier?

Fotele gamingowe zyskały na popularności ze względu na ich styl i wygodę. Są przeznaczone dla osób, które spędzają dużo czasu siedząc przed komputerem, lub z padem. Siedzenie przez długi czas może stanowić problem dla twojego ciała.

 

  1. Poprawiona postawa

Fotele do gier są ergonomicznie zaprojektowane i jest to jedna wielka korzyść, dzięki której unikniesz bólu pleców. Pomagają utrzymać twoją naturalną postawę. Fotel ma pełną długość i rozkładane oparcie, które rozciąga się od ramion do pośladków. Dolna część pleców ma odcinek, który lekko wygina się do przodu w celu dopasowania do kręgosłupa. Jest to część, która wspiera twój odcinek lędźwiowy.

 

Regulowany podłokietnik podpiera przedramiona i łokcie, dzięki czemu ramiona naturalnie zwisają na boku. Ułatwia to grę, używanie myszy lub klawiatury, nie powodując zmęczenia mięśni, ramion ani dłoni. Możesz także wyregulować wysokość swojego siedzenia, tak abyś mógł siedzieć z ugiętymi kolanami lub talią do około 90 stopni i stopami płasko na podłodze. Niektóre fotele mają oparcia, które można przesuwać do tyłu i do przodu, aby zmniejszyć głębokość siedziska.

 

  1. Poprawiony komfort

Jeśli spróbujesz ergonomicznego fotela, zaskoczy Cię nie tylko wygoda, ale także jego wykonanie z wysokiej jakości materiałów. Poduszki oparcia i siedziska mogą być grube lub wyprofilowane, aby poprawić dopasowanie ciała. Jeśli masz krótkie nogi, możesz opuścić fotel, przesunąć oparcie siedzenia do przodu, co skróci głębokość siedziska. Jeśli masz długi tułów, możesz ustawić podłokietnik tak, aby wspierał łokcie. Najważniejsze dla wygody jest dopasowanie prawie wszystkich elementów fotela do różnych rozmiarów i kształtów ciała.

 

Wniosek

Ergonomiczne fotele są niezbędne dla osób długo siedzących przy komputerze lub z padem. Pomagają zmniejszyć ból pleców, poprawiając pozycję siedzącą, umożliwiając prawidłowe ustawienie bioder, ramion i kręgosłupa. To minimalizuje obciążenia brzucha i zapobiega szkodliwym pozycjom, takim jak garbienie się i pochylona głowa do przodu. Łatwy w użyciu, regulowany, ergonomiczny fotel umożliwia lepsze dopasowanie niż w przypadku innych standardowych foteli.

 

Zadbaj o swój kręgosłup i kup odpowiedni fotel na https://sklep.akord.net.pl/87-fotele-gamingowe