https://lulany.pl/aktywnosc-i-wyposazenie/ - akcesoria dla dzieci - Szeroki wybór akcesoriów dla dzieci, nosidełka, wózki i wiele innych.
oferty umieszczone na naszej witrynie mozna przegladac i śledzic na biezaco. oferty noclegowe trojmiasto pomozemy ci wyszukac atrakcyjna oferte noclegowa w interesujacym cie miejscu i w konkretnej dacie. sprawdz nasze oferty noclegowe – trojmiasto i wybieraj z setek nietuzinkowych noclegow. http://kwaternica.pl/ - zapraszamy!
zegarki tanie comnetowy-24 Modne i tanie zegarki z dostawą prosto do domu - zapraszamy! Myślisz sobie, że zegarek, aby był dobry powinien być drogi. Nic bardziej mylnego. Zegarki tanie wcale nie musza oznaczać gorszej jakości. Zapraszamy do nas po fajne zegarki w przystępnych cenach.      icsee

Przyczyny powstawania przebarwień na zębach

Każdemu z nas na pewno nie raz zdarzyło się zauważyć, że nasze zęby nie są tak białe, jak były poprzednio. Przyczyną tego są przebarwienia na zębach. Co je wywołuje i jak im zapobiegać, by nigdy się nie pojawiły?

Zacznijmy od tego, czym są przebarwienia na zębach. Są to zmiany barwy lub nasycenia koloru zęba. Pojawiają się na skutek odkładania się barwników przylegających do zębów lub znajdujących się w jego wewnętrznych strukturach. Przebarwienia mogą obejmować całe uzębienie, jak i pojedynczy ząb. Posiadają szeroką gamę kolorystyczną – od koloru kredowobiałego aż do czarnego. To właśnie rozmieszczenie i kolor przebarwienia wskazuje na jego możliwe przyczyny. Dowiedzmy się więc, jakie są ich rodzaje i dlaczego występują.

Najbardziej popularnym przebarwieniem na zębach jest żółte przebarwienie. Wskazuje na demineralizację w kierunku dziąseł i powoduje pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Jego przyczyną są niedobory pokarmowe lub starzenie się. Drugim najbardziej powszechnym przebarwieniem jest brązowe przebarwienie. Powstaje na skutek diety zawierającej dużo barwników, m.in. coca-coli lub kawy. Pojawiają się również u osób nałogowo palących i zażywających suplementy w postaci preparatów żelaza. Wewnątrzpochodne przyczyny to urazy w procesie powstawania szkliwa, urazy miazgi zęba lub próchnica. Kolejnym rodzajem przebarwień jest białe przebarwienie, które może być konsekwencją urazu w procesie tworzenia szkliwa. Tak jak w poprzednich wariantach, jego przyczyną są demineralizacja zęba i próchnica. Czynnikiem jest również niedoczynność tarczycy.

Skoro tak wiele rzeczy wpływa na powstawanie przebarwień, to jak im zapobiegać? Odpowiedź jest całkiem prosta. Wystarczy pójść do najbliższej drogerii i zaopatrzyć się w płyn do płukania ust. Badania potwierdziły, że szczotkując zęby, oczyszczamy zaledwie 25 procent jamy ustnej. Stosując dwa razy dziennie płukanie jamy ustnej, mamy nie tylko świeży, zniewalający oddech, ale i pewność, że w naszej buzi nie zalegają żadne szkodliwe bakterie. Wystarczy poświęcić 30 sekund, by mieć hollywoodzki uśmiech i nie martwić się o zdrowie naszych zębów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *