PORTALE PARTNERÓW

Apteczka na wakacyjny wyjazd

Jest to jedna z niezbędnych rzeczy podczas wyjazdu. Skompletowanie apteczki wcale nie jest drogie, a pozwoli nam w pełni cieszyć się wolnym czasem na wakacjach.

Coś na ból

Podstawą dobrze skompletowanej apteczki są środki przeciwbólowe najlepiej takie, które obniżają gorączkę. W przypadku nagłego bólu głowy lub przeziębienia będziemy mogli natychmiast zażyć środek. Może być to paracetamol, ibuprofen lub aspiryna. Te dwa ostatnie działają również przeciwzapalnie.

Otarcia i rany

Często podczas wycieczek jesteśmy narażeni na różne skaleczenia oraz otarcia. Warto wtedy mieć przy sobie zestaw, dzięki któremu będziemy mogli odkazić oraz zabezpieczyć ranę. Do opatrzenia ran najczęściej używamy bandaży zwykłych, elastycznych, plastrów i gazików jałowych. Przed zabezpieczeniem rany warto przemyć ją płynem odkażającym, najlepiej wodą utlenioną, która skutecznie odkazi i oczyści ranę.

Insekty i owady

Jadąc do kraju, gdzie klimat sprzyja wszelkim insektom i owadom, trzeba wziąć ze sobą specyfik odstraszający je. Wiele osób ma alergię np. na ukąszenia komarów, i trzeba wziąć ten fakt pod uwagę. Dzięki specyfikom ochronnym nie będziemy musieli martwić się niekomfortowymi ugryzieniami.

Zatrucie i biegunka

W związku ze zmianą klimatu oraz żywienia podczas wakacji często dosięga nas biegunka. Warto przygotować się na taką sytuację i zaopatrzyć się w środek przeciwko biegunce. Jeśli nie jest ona nasilona i trwa do 3 dni, wystarczy zażycie leków oraz uzupełnianie wody. Jeśli choroba przedłuża się i towarzyszy jej gorączka warto udać się do lekarza, aby sprawdził co jest przyczyną takiego stanu.

Opalanie

Podstawą każdego wyjazdu powinien być również krem z filtrem, który skutecznie ochroni nas przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. W ciepłych krajach, gdzie słońce towarzyszy nam cały dzień nie jest trudno o poparzenia słoneczne. Musimy więc zapobiegać, zanim dojdzie do uszkodzenia skóry. W przypadku gdy jednak dojdzie do oparzenia, warto mieć przy sobie maść, która przyniesie nam ulgę. Więcej informacji na temat maści na poparzenia tutaj:

Dlaczego warto mieć w swojej apteczce maść na oparzenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *