https://codeengineers.com/pl/blog/17-22-x-x-x/pozycjonowanie_w_niemczech_skuteczna_kampania_marketingowa_krok_po_kroku-redis
Cały zestaw ubranek dla dziewczynek tylko za 30 złotych. - zestawy ubrań dla dziewczynek do 30 złotych - https://maniolo.pl/zestawy-ubran-dla-dziewczynek/
http://www.centrum-optyczne.com.pl/o-nas/ badanie wzroku Łódź U nas otrzymasz fachową pomoc przy wyborze naodpowiedniejszych dla ciebie okularów. Chcesz wykonać badanie wzroku w Łodzi? Odwiedź nasz salon i wybierz optymalny produkt dla w siebie.
zmiany w zus dla małych firm 2020 http://wozniakiewicz.net/blog/zmiany-w-podatkach-2020-i-mniejszy-zus-dla-firm/ minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315     
    https://unabigo.com/pl/pluszowe-torebki/
    https://delalvar.com/pl/nowosc-nie-jem-wszystkiego-co-fartuch-fartuch-kuchenny-unisex/     sukienki na komunię dla mamy
   https://marketorio.pl/page/5572/   https://okazzo.pl/page/577/

Jak wygląda analiza składu ciała

Analiza składu ciała jest podstawą planowania i właściwej oceny planu dietetycznego czy treningowego. Każdy szanujący się klub fitness czy klinika dietetyczna posiada analizator do pomiaru składu ciała. Czym jest i jak wygląda analiza składu ciała? Czego możemy się dowiedzieć na podstawie badania?

Czym jest analiza składu ciała?

Analiza składu ciała to nieinwazyjne i bezpieczne badanie, polegające na pomiarze impedacji bioelektrycznej, czyli rodzaju oporu elektrycznego tkanek ciała. W metodzie wykorzystuje się prąd o niskim natężeniu i różnych częstotliwościach. Zawartość wody w poszczególnych tkankach organizmu jest różna, a co za tym idzie, w różnym stopniu przewodzą prąd. Dzięki temu można precyzyjnie określić takie parametry jak masa mięśni szkieletowych, masa tkanki tłuszczowej, zawartość wody w organizmie, a także wiele innych bardziej szczegółowych parametrów i wskaźników.

Jak wygląda analiza składu ciała?

Badanie analizy składu ciała jest szybkie w wykonaniu i bezbolesne. Pacjent stoi na urządzeniu i trzyma w dłoniach specjalne uchwyty, tak aby powierzchnia dłoni i podeszw stóp stykała się elektrodami dotykowymi. W zależności od modelu analizatora, po upływie kilkudziesięciu sekund otrzymujemy wartości następujących parametrów:

 • całkowita zawartość wody w organizmie – na wartość tego parametru mają wpływ masa protein i mięśni szkieletowych;
 • zawartość białka – informuje niejako o stanie odżywienia organizmu; razem z całkowitą zawartością wody w organizmie tworzą parametr o nazwie „miękka szczupła masa ciała”;
 • minerały – określa zawartość substancji mineralnych w kośćcu oraz krwi;
 • masa ciała – z uwzględnieniem beztłuszczowej i tłuszczowej masy ciała;
 • masa mięśni szkieletowych;
 • masa tkanki tłuszczowej;
 • współczynnik ECW (Extracellular Water) – informuje o zawartości wody zewnątrzkomórkowej i ryzyku wystąpienia obrzęków;
 • zawartość wody zewnątrzkomórkowej;
 • zawartość tkanki tłuszczowej trzewnej;
 • kontrola masy ciała – czyli wskaźniki i parametry, nad którymi należałoby popracować;
 • segmentalna analiza ciała – rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, mięśniowej i wody w poszczególnych segmentach ciała, np. kończynie górnej lewej;
 • podstawowa przemiana materii;
 • masa komórkowa – określa masę zdrowych, w pełni uwodnionych komórek;
 • kąt fazowy – określany na podstawie stosunku komórek zdrowych do odwodnionych; określa całkowitą jakość komórek w organizmie.

Liczba funkcji, a co za tym idzie parametrów na wyniku, zależy od tego jaki analizator składu ciała został wykorzystany do badania. Niektóre z nich, takie jak np. masa komórkowa czy kąt fazowy to dane medyczne dostępne w droższych, bardziej zaawansowanych modelach.

Czym wyróżniają się analizatory składu ciała InBody?

 • Brak wykorzystywania danych empirycznych do analizy.

Urządzenia do badania składu ciała firmy InBody nie uwzględniają w analizie badań empirycznych (płeć, wiek, budowa ciała). Dzięki temu uzyskane w analizie wartości są wartościami rzeczywistymi, a nie szacunkowymi. Analizator składu ciała, który te dane do obliczeń wykorzystuje, wskazuje prawidłowe wyniki tylko u osób w średnim wieku i o standardowej budowie ciała. Oznacza to, że wyniki osób starszych, chorych czy sportowców nie będą zgodne z rzeczywistymi wartościami.

Kolejną korzyścią wynikającą z niewykorzystywania danych empirycznych jest duża dokładność i widoczność niewielkich nawet zmian. Ma to duże znaczenie np. przy pomiarze tkanki tłuszczowej u osób otyłych, czy masy mięśniowej u osób intensywnie rehabilitowanych.

 • Podział ciała człowieka na 5 segmentów.

Analizatory InBody dzielą ciało na 5 segmentów: prawą i lewą kończynę górną i dolną oraz tułów. Wykonują pomiar impedancji dla tułowia jako jedyne na świecie.

 • Wykorzystywanie do pomiaru wielu różnych częstotliwości.

InBody720 i InBodyS10, dzięki wysyłaniu prądu zarówno o niskiej jak i wysokiej częstotliwości (5, 50, 250, 500, 1000 kHz), są w stanie wykryć nawet najmniejsze zmiany w rozmieszczeniu wody pomiędzy przestrzenią wewnątrz- i pozakomórkową.

 • 8-punktowe elektrody dotykowe.

Jednym z 8 punktów pomiarowych na dłoni jest kciuk. Analizatory konkurencyjnych firm dzielą dłoń na 2 części, co stwarza wysokie ryzyko wystąpienia błędu pomiarowego. W urządzeniach InBody zostało ono wyeliminowane i na pomiar nie ma wpływu np. wielkość dłoni.

Dzięki zastosowaniu unikalnych rozwiązań technologicznych, analiza składu ciała jest dokładna i pozwala na rzeczywiste i skuteczne kontrolowanie postępów oraz dobranie idealnej diety, czy programu treningowego.