Muchy męskie – wybierz wzór odpowiedni dla siebie

Muchy to obok krawatów jedne z najpopularniejszych dodatków w męskiej garderobie. Mimo to nadal wielu panów obawia się, że nie będzie potrafiło odpowiednio wybrać, zawiązać i ułożyć muchy. Właśnie dlatego poniżej przedstawimy kilka istotnych zasad, których warto się trzymać przy kupnie, a także obmyślaniu stylizacji z tym właśnie dodatkiem.

Muchy męskie – wybierz dobry rozmiar

Na początek wybór rozmiaru muchy męskiej. Najpopularniejsze są modele mające 2,5 cala. Jednak nie ma co ulegać trendom, bowiem wielkość muszki powinna zostać dobrana indywidualnie. Znaczenie mają tu gabaryty mężczyzny. Ogólnie przyjęte zasady mówią, że mucha nie powinna być ani szersza ani węższa od odległości między zewnętrznymi kącikami oczu jej właściciela. Prawda jest taka, że niestety w zbyt dużej muszce mężczyźni zaczynają wyglądać mało poważnie. Właśnie dlatego na bardziej okazałe modele powinni pozwalać sobie tylko osoby o sporych gabarytach.

Muszki kolorowe, czy klasyczne?

Wybór odpowiedniego materiału, koloru, a także współgrających innych elementów garderoby może niektórych panów nieco przerażać. Nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ także w tej kwestii istnieje kilka zasad, które ułatwiają wybory. Mianowicie na okazje bardzo formalne i eleganckie powinno się wybierać muszki klasyczne w jednolitych kolorach. Tak np. do fraka obowiązkowo muszka  biała, natomiast do smokingu czarna. Z kolei do garnituru można dobrać inne kolory. Ważne jednak, by zgrywały się one z całą stylizacją. Dobrym rozwiązaniem jest również dobieranie koloru muszki pod kolory partnerki np. jej sukienki. Zdecydowanie większa dowolność panuje na okazjach mniej zobowiązujących. Panowie mogą wówczas pokusić się o muszki kolorowe i wzorzyste, które bardzo dobrze będą potrafiły odzwierciedlić ich charakter i swego rodzaju indywidualizm.

Mucha połączona z szelkami

Mucha połączona z szelkami to zawsze dobre rozwiązanie stylistyczne. Zwłaszcza jeśli dodatki zostaną po siebie wybrane kolorystycznie. Nie oznacza to oczywiście, że maja one być w tych samych barwach, a jedynie to, że powinny się ze sobą komponować. Jeśli jednak mężczyzna obawia się złego doboru to może skorzystać z przygotowanych zestawów. Można je nabyć tak stacjonarnie jak i za pośrednictwem internetu np. na stronie https://modini.pl/10-muszki-meskie-i-muchy. Taka opcja, aż prosi się o wykorzystanie. Do tych elementów wystarczy już tylko dobrać pozostałe części garderoby, a o efekt nie trzeba się będzie martwić. Sprawdzić jedynie warto jeszcze czy mucha jest wiązana, czy gotowa. Jest to bardzo ważne zwłaszcza przy oficjalnych przyjęciach, ponieważ wiele grup społecznych jedynie muchy wiązane uznaje za eleganckie, natomiast te gotowe traktowane są jako faux pas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *