Zima na drogach – jak sobie z nią radzić | Pomoc Drogowa Bytom

Zima to w oczach kierowców najgorszy okres w roku, śnieg, lód czy szron, mogą skutecznie utrudnić jazdę i być przyczyną wielu niebezpiecznych sytuacji na drogach. Co gorsze, kierowcy często zapominają o takich elementach, jak sprawdzenie stanu akumulatora czy układu hamulcowego, co tylko potęguje zagrożenie w trakcie jazdy. Na co więc uważać w trakcie zimy? Jak przetrwać ją bez wypadków, stłuczek czy awarii? Odpowiedzi znajdziecie w tym artykule!

Jak przejeździć zimę bezpiecznie

Przede wszystkim musisz zadbać o swoje auto – zimowe opony to absolutna podstawa, pamiętaj by założyć je już podczas pierwszych przymrozków, już wtedy bowiem letnie ogumienie traci na funkcjonalności. Nie zapomnij tez o sprawdzeniu bieżnika, według prawa, nie może on być mniejszy niż 1,6 mm, jednak producenci gwarantują pełną funkcjonalność opon przy bieżniku nie płytszym niż 4 mm. Pamiętaj też o akumulatorze, który zimą jest zdecydowanie mniej wydajny niż przy temperaturach dodatnich. Ostatnim ważnym elementem są płyny – upewnij się, że korzystasz z tych, przeznaczonych do ujemnych temperatur.

Kiedy jesteś już pewny, że twoje auto jest przygotowane na zimowe wyzwania, pora zwrócić uwagę na własne zachowanie i umiejętności. Najważniejsze będzie wykorzystanie metody, nazywanej „ekojazda”, której głównym założeniem jest możliwie najpłynniejsze poruszanie się po drodze – bez nagłego hamowania czy przyspieszania.

Jak poradzić sobie w nieprzewidzianej sytuacji

Gdy na jezdni leży śnieg czy szron należy brać pod uwagę każdą możliwość, zarówno my, nasz pojazd jak i inni kierowcy mogą stać się przyczyną nieprzyjemnych zdarzeń na drodze. Pierwsze należy podjąć kroki związane z bezpieczeństwem – trójkąt i światła awaryjne to podstawa! Z prostymi awariami często można poradzić sobie samemu lub liczyć na pomoc innego kierowcy, który pomoże nam przy użyciu chociażby kabli rozruchowych. Jeśli jednak zdarzy się coś poważniejszego, niezbędna będzie pomoc specjalistów – Pomoc drogowa Bytom.

Zadzwoń:
+48 450 112 112
Zobacz stronę:
https://pomocdrogowa.pro//

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *